RSS v Androide

Túžite byť informovaný o nových príspevkoch na vašej obľúbenej stránke? Ak ste v počítači zvyknutý na RSS čítačky, tak v tomto zvyku pokračujte aj v telefóne. RSS reader je aplikácia, ktorá pracuje pod OS Android. Po menších úpravách, ktoré nájdete v texte, je prístupná aj s Talkbackom.

Čítate len to, čo práve chcete

Aplikácia ponúka tri spôsoby rozdelenia textu. Keď si importujete obľúbené stránky, príspevky si môžete rozdeliť. V dolnej časti obrazovky nájdete tri tlačidlá: Overview, All, Favorites.
Pod overview uvidíte všetky pridané stránky. Keď jednu z nich otvoríte, zobrazia sa výlučne len príspevky z ich webu. Ak si správy túžite čítať trochu „premiešané“, aktivujete tlačidlo all. Tam nájdete všetky články, ktoré sa nachádzajú v RSS. Počas čítania si ich môžete označiť ako obľúbené. „Ohviezdičkované“ sa zaradia do položkyfavorites, kde sa k nim ľahko vrátite neskôr.
Jednou z výhod RSS reader je to, že si môžete nastaviť update len počas pripojenia k wifi sieti. Predídete zvýšenému odberu dát. Pri nových príspevkoch vás aplikácia zvukovo upozorní. Keď prejdete na správu, pri každej vidíte titulok, čas a odkiaľ prišla.

Napríklad: Ako sa v roku 2014 zmenil svet online médií
10.01. 2015 9:43, Denník N

Niekoľko nepopísaných tlačidiel

V aplikácii sa pohybujete klasicky švihaním, nič komplikovanejšie potrebovať nebudete. Stretnete sa s niekoľkými nepopísanými tlačidlami, stačí si ich označiť menovkou. Dve z nich pridávajú texty medzi obľúbené. Tlačidlo 29 má túto funkciu pri otvorenom príspevku, tlačidlo 50 pri prezeraní správ v hlavnej ponuke.
Niektoré weby zobrazujú v RSS len perex (začiatok textu), takže celý článok si musíte pozrieť na stránke. Tlačidlo 82 otvorí prehliadač a zobrazí celú správu na webe.
Ďalšie dve nepopísané polia sú pre nevidiaceho nepodstatné: tlačidlo 21 prejde na predchádzajúci text, tlačidlo 43 na nasledujúci. Funkcie nahradí pohodlné gesto švihnutím dvoma prstami vpravo (predchádzajúci príspevok) alebo vľavo (nasledujúci príspevok).

Grafika vhodná aj  pre slabozrakých

RSS reader ponúka inovatívnu nastaviteľnú grafiku, ktorú môžu prospešne využiť predovšetkým ľudia so zvyškami zraku. Funguje prepínanie bieleho textu na čiernej ploche a opačne. V nastaveniach si môžete upraviť aj veľkosť textu, ale prejaví sa len pri otvorenom článku, nie v hlavnej ponuke.

O aplikácii:
Veľkosť: cca 386 kB (líši sa v závislosti od zariadenia)
Verzia 1.2.8
Cena: zadarmo
Vývojár: BGA (Rusko)
Odkaz na aplikáciu v Googleplay: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.news.rssfeedreader

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s